Produkty w naszej ofercie:
  • Akwaria z idealnie jasnego Optiwhite
  • Balustrady ze szkła Optiwhite
  • Drzwi szklane ze szkła Optiwhite
  • Kabiny prysznicowe ze szkła Optiwhite
  • Podłogi i podesty ze szkła Optiwhite
  • Podstawy kominkowe Optiwhite
  • Pólki i gabloty ze szkła Optiwhite
  • Scianki szklane ze szkła Optiwhite
  • Smoking corner ze szkła Optiwhite
Optiwhite jest skrótem od Pilkington Optiwhite.

Znak towarowy stanowi własność firmy Pilkington. Znajdujące się w serwisie nazwy, zostały użyte w celu jedynie informacyjnym.
A A A

Balustrady Optiwhite

Balustrady szklane ze szkła Optiwhite

to bardzo ciekawe rozwiązanie idealnie nadające się jako dodatek do nowoczesnych wnętrz domów i firm.

Balustrady szklane wykonane ze zwykłego szkła zapewniają widoczność po obu stronach konstrukcji oraz maksymalny przepływ światła.


Więcej zdjęć balustrad szklanych optiwhite


Natomiast wykonanie balustrady ze szkła Optiwhite dostarcza dodatkowo niezwykłych doznań wzrokowych i estetycznych. Dzięki temu, że szkło Optiwhite należy do grupy odżelazionych pozbawione zostało prawie całkowicie zielonego zabarwienia. Taka krystalicznie przeźroczysta tafla szkła użyta do wypełnienia balustrady szklanej pięknie się prezentuje. Jest to bardzo eleganckie rozwiązanie podnoszące prestiż danego wnętrza.

 

Systemy balustrad stanowią ostatnią fazę wykonanych schodów, tarasu lub innej powierzchni otwartej która chcemy odgrodzić. Balustrady szklane Optiwhite stanowią ważny element aranżacji wnętrz w nowoczesnych obiektach budowlanych ze względu na wysoką estetykę i przejrzystość.
W efekcie uzyskujemy wrażenie lekkości konstrukcji ciągów pieszych, antresoli oraz innych powierzchni użytkowych, gdzie produkt ten został wbudowany. To bardzo szeroka gama produktów począwszy od balustrad balkonowych, tarasowych, do całej gamy potrzeb klienta. Balustrady ze szkła Optiwhite wykonywane są w oparciu o konkretne potrzeby indywidualnego klienta od pomiaru do wykonania wizualizacji i montażu.

 


Coś jeszcze na temat balustrad szklanych Optiwhite
O charakterze schodów w znaczącej mierze decyduje forma balustrady. Balustrady stanowią nie tylko zabezpieczenie, ale także element dekoracyjny domu i ogrodu. Producenci ścigają się w rozwiązaniach, jakie może łączyć w sobie wygląd z praktycznością balustrad. Często są łączone stal nierdzewna z elementami plastiku czy szkła, co nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Kiedy ładnie mieszkamy, wszystko wydaje nam się bardziej przyjazne.

 

Jak zbudowana jest balustrada ze szkła Optiwhite?
Ładny dom to również dobre samopoczucie. Jednak ten dom musi być również bezpieczny. Każda balustrada składa się z konstrukcji – słupków nośnych i poręczy – oraz wypełnienia. Wszystkie te elementy mogą być wykonane z jednego materiału. Popularne jest również łączenie różnych materiałów – najczęściej metalu i szkła.
Aby balustrada była bezpieczna, musi być solidnie przytwierdzona do schodów. Jej stabilność zapewniają słupki nośne, do których mocuje się poręcz i wypełnienie balustrady. Słupki z metalu to najczęściej rury lub profile o przekroju prostokątnym. Poręcze mogą mieć różną wielkość i kształt.

 

Dlaczego szkło Optiwhite jest idealne jako wypełnienie balustrady szklanej?
O charakterze i wyglądzie balustrady, a co za tym idzie, o wpływie schodów na całe wnętrze decyduje wypełnienie balustrady. Balustrada ze szklanym wypełnieniem Optiwhite nie przesłania ani sylwetki schodów, ani wystroju pomieszczenia.
Jeśli zastosujemy szkło Optiwhite, które jest idealnie przeźroczyste i balustrada będzie pozbawiona konstrukcji nośnej (szkło jest wtedy mocowane bezpośrednio do stopni i poręczy) – balustrada szklana Optiwhite jest niemal niewidoczna.